Drzwi zewnętrzne to nie tylko konieczność, ale i coś, co może dużo o nas powiedzieć. To swoista wizytówka domu oraz osób, które w nim zamieszkują, głównie dzięki takim elementom jak kolor, styl czy kondycja. Projektanci przywiązują do nich dużą wagę, dlatego warto postarać się o to, by oddawały styl domu czy mieszkania. Drzwi kupuje się na dłuższy czas, najczęściej jest to kilkanaście lat. Trendy w tym zakresie zmieniają się dość dynamicznie. Jak wybrać najlepsze drzwi w 2021? Oto kilka informacji, które z pewnością się przydadzą.

Praktyczne i szerokie drzwi frontowe

Pasują one niemal do każdego designu, dodają elewacji solidności oraz elegancji. Poza tym pełnią ważną praktyczną rolę – dzięki nim przenoszenie przedmiotów nawet sporych rozmiarów nie będzie trudne. To dobre rozwiązanie dla tych, którym zależy jednocześnie na dobrym wyglądzie, a także wygodzie. Jeśli chcesz zobaczyć ogromną gamę produktów z zakresu drzwi i nie tylko, zobacz ofertę Op Invest – Okna Drzwi Rolety Bramy i przekonaj się co przygotowali dla ciebie.

Drzwi wejściowe w sklepie Op-Invest Okna Drzwi Rolety Bramy

Jakie drzwi są obecnie modne?

Obecnie modne są minimalistyczne drzwi wejściowe o prostej linii. Charakteryzują się pełnym lub tylko nieznacznie wzbogaconym szkłem skrzydłem, które dodatkowo ma boczne świetliki czy naświetla. Zwykle są nieruchome i mają przezroczyste przeszklenie. Szczególnym nowatorstwem cechują się szerokie drzwi z lustrem weneckim. Tradycjonalistom spodobają się modele w uniwersalnych barwach, które zawsze są na czasie. Należy do nich czerń oraz biel. Ciekawym urozmaiceniem wydają się drzwi w zdecydowanych, nasyconych kolorach – żółte, zielone czy błękitne.

Drzwi zewnętrzne dobre do minimalistycznego stylu

Taki design jest ponadczasowy, dlatego projektanci chętnie tworzą drzwi, które będą do niego dopasowane. Nowoczesne są proste, nie tylko dzięki swojemu kształtowi, ale głównie przez użycie odpowiedniej monochromatycznej barwy. Faktura jest zazwyczaj albo satynowa, albo też matowa i nienachalna. Charakteryzują się niewielką ilością detali, które nie powinny za bardzo przykuwać uwagi. Czasami można spotkać drzwi wejściowe z różnymi wzorami geometrycznymi czy liniami, które są uwidaczniane przez dodanie szklanego świetlika lub stylowej klamki w formie pochwytu. Wyroby drzwiowe, które zachwycą każdego można znaleźć w ofercie produktów drzwi Bochnia na ich stronie internetowej.

Drzwi loftowe oraz industrialne

Drzwi w stylu loftowym lub industrialnym w tym roku będą wykonane ze szkła lub aluminium. Nie znaczy to, że klasyczne, stylizowane na drewniane drzwi odchodzą do lamusa. W 2021 stosowane są bardziej naturalne odcienie, np. bielone, szare, jasne lub ciemne drewno w zimnych odcieniach.

Drzwi w Bochni

Na jakie kolory się zdecydować?

Jeśli szukamy czegoś jednocześnie stylowego i ponadczasowego, to świetnym wyborem będzie albo drewno, albo metal. Zewnętrzne drzwi z PVC będą się dobrze prezentować w kolorze poszarzałym lub bielonym z satynowym albo matowym wykończeniem. U osób lubiących mocniejszą kolorystykę sprawdzą się drzwi żółte, niebieskie, beżowe czy ciepłe odcienie bieli.

Dodaj komentarz