Usługi biura projektowego - czy warto z nich skorzystać?

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że koszty budowy domu nie są niskie. Starając się je obniżyć za wszelką cenę, często rezygnujemy z pomocy fachowców, na rzecz samodzielnego wykonywania poszczególnych zadań. Nie zawsze jest to skuteczne rozwiązanie. Jak się bowiem okazuje, współpraca z architektem wnętrz pozwoli zaplanować funkcjonalny i komfortowy układ mieszkania, co przełoży się na jakość późniejszego funkcjonowania.

Czym zajmuje się architekt wnętrz?

Architekt wnętrz, jak sama nazwa wskazuje, to osoba, która zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz tak, by były one nie tylko estetyczne, ale również i funkcjonalne. W ramach zlecenia tworzy on wizualizację, układ, projekt wykonawczy, a nawet kosztorys materiałów. Z jego wsparcia można korzystać na różnych etapach inwestycji. Dobry architekt nie tylko pomoże w zakupie odpowiednich produktów, ale również będzie na bieżąco sprawdzał najnowsze trendy, by wprowadzać je do swoich projektów.

Jeszcze kilka lat temu taka współpraca zarezerwowana była wyłącznie dla osób, które mogły pozwolić sobie na dodatkowe punkty w kosztorysie inwestycji. Dziś sytuacja diametralnie się zmieniła, a z usług architekta wnętrz mogą skorzystać nawet ci, którzy zainteresowani są remontem wyłącznie jednego pomieszczenia.

Dlaczego warto skorzystać z usług biura projektowego?

Współpraca z profesjonalistą eliminuje ryzyko niepraktycznych pomysłów czy nieekonomicznego wykorzystania dostępnej przestrzeni. Architekt pomoże również w dopasowaniu zastosowanych rozwiązań do potrzeb i oczekiwań, ale także i do osobowości domowników, biorąc przy tym pod uwagę wszystkie ich sugestie. Łącząc swoją wiedzę i doświadczenie ze wskazówkami klientów, architekt stworzy estetyczną i funkcjonalną przestrzeń, co z kolei przełoży się na jakość życia mieszkańców.

Ponadto profesjonalne doradztwo pozwala uniknąć błędów, które w przyszłości mogłyby generować dodatkowe koszty czy niedogodności. Architekt potrafi wykorzystać najnowsze trendy i innowacyjne rozwiązania, dzięki czemu przestrzeń nie tylko spełni oczekiwania, ale często je przewyższy.

Czy warto podjąć współpracę z biurem projektowym?

Indywidualny projekt od architekta wnętrz

Współpraca z architektem wnętrz to również szansa na uniknięcie błędów w zakupie materiałów i elementów wyposażenia, co może rzutować na gorszą jakość wykonania lub przekroczenie określonych wcześniej kosztów inwestycji. Decydując się na współpracę z biurem projektowym, klient otrzymuje gwarancję indywidualnego podejścia do swojego zlecenia. Na przykład, projektowanie wnętrz Kraków – biuro projektowe All-Design specjalizuje się nie tylko w Projektowaniu wnętrz mieszkalnych i biurowych, ale także przestrzeni takich jak restauracje, hotele, puby, sklepy, salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz stoiska targowe. Korzystając z takich usług możemy mieć pewność, że otrzymamy unikalne pomieszczenie, dostosowane do własnych potrzeb.

Ile kosztują usługi projektanta wnętrz?

Analizując koszty współpracy z architektem wnętrz, warto zdać sobie sprawę z tego, że to właśnie dzięki niemu możliwe staje się wyeliminowanie błędów aranżacyjnych, skutkujących dodatkowymi wydatkami. Ostateczne koszty usług zależą od wybranego biura i wahają się na ogół w granicach 200 zł/m² brutto. Cena ta jednak będzie uzależniona od wielu różnorodnych czynników. Do tej grupy z pewnością będzie zaliczać się wielkość domu czy mieszkania, charakter zlecenia czy kompleksowość usług.

  1. Tomasz Łukaszewski

    Długo zastanawiałem się, czy projektant wnętrz jest mi potrzebny. Myślałem, że będę w stanie zrobić wszystko sam, ale szybko się przeliczyłem! To trudne i czasochłonne rzeczy, wymagające doświadczenia i rozeznania w temacie. Znajomy polecił mi dobrego architekta wnętrz z Krakowa i po niedługim namyśle, zdecydowałem się skorzystać z jego usług. Nie żałuję — oszczędziło mi to dużo nerwów. Finalnie jestem bardzo zadowolony, że podjąłem taką decyzję.

Dodaj komentarz