Jak wybrać kominek do domu?
Wybór kominka nie jest prostą sprawą. Przed podjęciem decyzji o tym, jaki ma on być, powinniśmy przemyśleć, co jest dla nas najważniejsze. Czy chcemy aby kominek bardziej spełniał funkcje estetyczne, dekoracyjne czy też grzewcze, bądź czy ma łączyć jedno z drugim. Ważnymi czynnikami będą z pewnością: powierzchnia domu, ulokowanie przewodów kominowych, styl wnętrza oraz rodzaj spalanego paliwa.
Na jaki wkład kominkowy, powinniśmy się zdecydować?
Zgodnie z polskim prawem, nie możemy stosować kominka jako jedynego źródła ogrzewania. Kominek funkcjonuje jako dodatkowe źródło ciepła, przynosząc niemałe oszczędności. Mieszkańcy domów jednorodzinnych powinni się zdecydować, na wkłady z płaszczem wodnym bądź z systemem DGP. W blokach, z centralnym ogrzewaniem, wkład kominkowy z płaszczem wodnym, podłączony do instalacji, rozprowadzi miarowo ciepło. Jeśli masz więcej pytań odnośnie wkładów kominkowych odwiedź stronę eko-komin.pl, gdzie znajdziesz ciekawe i praktyczne informacje na ten temat. Dodatkowo na powyższej stronie możesz znaleźć artykuły i porady odnośnie montażu kominków.
W jaki sposób wybrać najlepsze miejsce na kominek?
Po pierwsze powinniśmy mieć na uwadze, że kominek jest inwestycją długookresową. Bywa tak, że kominek jest swego rodzaju konkurencją dla telewizora, dlatego też, by uniknąć takiej sytuacji, należy umieścić go na ścianie prostopadłej do tej, na której mieści się ekran. Kominek narożny sprawdzi się wszędzie tam, gdzie salon wychodzi na kuchnię, jadalnię bądź przedpokój. Przykładowe ułożenie kominków można także podglądnąć na gotowych już projektach. Zdjęcia na blogu https://www.eko-komin.pl/blog ukazują jak funkcjonalnie rozmieścić meble wraz z kominkiem. We wnętrzach typu loft, powinniśmy postawić na żeliwny kominek typu koza, wpisze się idealnie w klimat pomieszczenia, będzie współtworzył wspaniałą aranżację.
Czy biokominek będzie dobrym rozwiązaniem?
Biokominek sprawdzi się zarówno w domu, jak i w budynku wielokondygnacyjnym. Kwestie ekologiczne i związane z bezpieczeństwem będą należeć do największych atutów tego rozwiązania. Biokominek nie potrzebuje miejsca na składowanie drewna, ani też żadnych pozwoleń. Decydując się na to rozwiązanie, będziemy mogli cieszyć się oglądaniem żywego płomienia. Olejek eukaliptusowy, który się znajduje w takim palenisku, będzie działał antywirusowo i przeciwgrzybicznie, lawendowy poprawi krążenie, załagodzi stany zapalne skóry. Mobilny biokominek będzie doskonałym rozwiązaniem, zachwyci wszystkich i umili chłodne jesienno- zimowe dni.