kominki Śląsk

Z pewnością wielu z nas pamięta czasy gdy ogrzewanie pomieszczeń odbywało się za pomocą dużych pieców kaflowych. Stojące zazwyczaj w rogu pokoju, pięknie zdobione, emanowały ciepłem w długie zimowe wieczory. Mimo, że obecnie dostępnych jest na rynku wiele nowoczesnych technologii grzewczych, to piece kaflowe znów wracają do łask i zajmują na nowo miejsce w naszych domach.

Kominki dostosowane do potrzeb

To wciąż jeden z najskuteczniejszych i jednocześnie oszczędnych sposobów ogrzewania. Kiedyś piece kaflowe wymagały dużego nakładu pracy wykwalifikowanych zdunów, którzy stawianie pieców wynieśli wręcz do poziomu sztuki. Obecnie jest to nowoczesna konstrukcja, w której dawna komora spalania wykonana z cegieł szamotowych, jest coraz częściej zastępowana gotowymi wkładami piecowymi. Ułatwia to zarówno eksploatację pieca, jak i ewentualną wymianę wkładu w przypadku awarii. Dzięki zastosowaniu gotowego wkładu jest również możliwe budowanie pieców o wymyślnych kształtach.

kominki Śląsk

 

Kominki kaflowe do salonu i sypialni

Kolejnym sposobem na ogrzewanie pomieszczeń, który zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością są kominki kaflowe. Wymyślne, pełne bogatych ornamentów kafle to doskonały materiał na obudowę nie tylko pieca, ale także kominka w salonie czy sypialni. Dzięki szerokiemu wyborowi zarówno wytłaczanych jak i malowanych kafli, można uzyskać niepowtarzalne wzory kominka. Można bez problemu dobrać kafle do wystroju każdego pomieszczenia, niezależnie czy jest ono urządzone w klasycznym stylu czy też zgodnie z minimalistycznymi nowoczesnymi trendami. Kominki kaflowe to również sposób na oszczędne ogrzewanie. Kafle są nie tylko elementem dekoracyjnym, ale dzięki swojej budowie doskonale akumulują ciepło, ogrzewając pomieszczenie nawet długo po wygaśnięciu ognia.

 

Pomoc w opracowaniu: www.slask-kominki.pl

Dodaj komentarz