montaż kominków wrocław

Kominek stanowi zwykle jeden z centralnych elementów wnętrza. Jego aranżacja znacząco wpływa na estetykę całego pomieszczenia, ważną kwestią jest więc jej odpowiednie zaplanowanie. Nie musi być to związane z nadmiernym wysiłkiem, w wielu wypadkach najlepiej sprawdzają się bowiem projekty proste, lecz współgrające z otoczeniem.

Czy wyłożenie kominka cegłami jest dobrym pomysłem?

Wśród metod, mających zwiększyć walory dekoracyjne kominka, wyłożenie go cegłami jest jedną z najpopularniejszych. Rozwiązanie to ma wiele zalet. Przede wszystkim montaż kominka jest wówczas stosunkowo prosty. Istnieje przy tym kilka sposobów przeprowadzenia związanych z nim prac. Można do nich użyć na przykład starych cegieł. Tworzą one niezwykły klimat wnętrza, przywodzący na myśl przedwojenną kamienicę. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie gotowych płytek ceglanych. Ta metoda wymaga jednak precyzyjnego dopasowania poszczególnych elementów oraz zapełnienia szczelin fugą. Wszystkie te metody gwarantują, że kominek będzie wyglądał nietuzinkowo.

Kominki Wrocław

Jak stworzyć klasyczną aranżację kominka?

Często spotykana jest również aranżacja kominka w stylu klasycznym. Zabudowa kominka przypomina wówczas konstrukcję, wykonana z drewnianych listew. W górnej jej części powstaje półka, na której świetnie prezentują się różnego rodzaju pamiątki rodzinne, zdjęcia i bibeloty. Dobrym pomysłem jest też zabudowanie przestrzeni, znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie kominka, wykonaną z gresu płytą. Tworzy się w ten sposób swoisty podest, na którym można umieścić dodatkowe elementy dekoracyjne, takie jak wazony czy kosze wiklinowe.

Jakie zalety ma kominek w stylu minimalistycznym?

Styl minimalistyczny zdobył w ostatnich latach wielu zwolenników. Prostota, czystość, elegancja – to tylko niektóre z zalet tego sposobu projektowania wnętrz. Dotyczą one również utrzymanych w tym stylu kominków. Wykonanie prac aranżacyjnych nie jest w ich przypadku specjalnie trudne. Wystarczy zastosować wkład kominkowy, którego konstrukcja pozwala na zabudowanie płytami gipsowo-kartonowymi w taki sposób, by widoczne były jedynie szklane drzwi do paleniska. Gładka powierzchnia, o kolorystyce dostosowanej do wnętrza, jest w wypadku tej stylizacji wystarczająca – zapewnia schludność i elegancję.

Czy dekoracje kominka można przygotować samemu?

Ambicją wielu osób jest własnoręczne tworzenie elementów wystroju wnętrza. Dekoracje kominka są dla nich wymarzonym polem działania, nie wymagają bowiem dużego nakładu pracy. Co ważne, mogą przy tym przynieść spektakularne efekty. Dobrym pomysłem jest na przykład samodzielne obłożenie kominka listwami dekoracyjnymi. Należy oczywiście pamiętać, by stosować do tego celu jedynie produkty odporne na działanie podwyższonych temperatur. Warto też pokusić się o samodzielne wykonanie wnęki na drewno opałowe, na przykład z płyt gipsowo-kartonowych.

Dodaj komentarz